Gildia Frozen Flames

Gildia Frozen Flames.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Info Servera : Orion TBC 2.4.2 www.wow-polska.com set realmlist logon.wow-polska.com Stan Severa : ON

#1 2008-05-14 13:41:18

Warfar

Elite Warrior

13657889
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-05-14
Posty: 49
Punktów :   
Char: Malaria
Char: Warfar
Char: Smokers
Char: Kellabrio
Char: Firstaida
WWW

First Aid(Pierwsza Pomoc)

Cytat z worldofwarcraft.com.pl napisał:

O tym, że profesja ta jest istotna świadczy też fakt, że pierwszego trenera spotykamy zaraz po opuszczeniu rodzinnej wioski w każdym pierwszym napotkanym miasteczku. Na dzień dobry, kiedy uzyskamy stopień praktykanta (Apprentice) do dyspozycji mamy tylko bandaże z lnu Linen Bandage, a po zrobieniu kilkudziesięciu i uzyskaniu 40 pktów umiejętności trener nauczy nas lepszej ich wersji – Heavy Linen Bandage. I taki schemat – zwykłe i lepsze w zależności od rodzaju tkaniny będzie występował do uzyskania maksymalnego stopnia kwalifikacji. Po przekroczeniu 50 pkt. możemy awansować na czeladnika (Journeyman) i to ostatni stopień którego możemy się nauczyć od trenera. Mając 80 pkt. umiejętności uczymy się nowego typu bandaża – Wool Bandage, oraz pierwszego antidotum – Anti-Venom. Do produkcji antidotum służą nam gruczoły jadowe różnych stworzeń, najczęściej pająków w tym przypadku Small Venom Sac. Co ciekawe z jednej porcji jadu możemy wytworzyć aż trzy porcje antidotum.

Dalsza nasza nauka w stopniu czeladnika oferuje nam ulepszone bandaże wełniane – Heavy Wool Bandage (skill 115), kolejne, lepsze antidotum – Strong Anti-Venom (skill 130) do którego potrzebne są nam gruczoły jadowe Large Venom Sac z większych stworów oraz pierwszy jedwabny bandaż – Silk Bandage (skill 150).

I tu postacie Hordy czeka wyprawa do Brackenwall Village w Dustwallow Marsh, a Aliantów podróż do Stromgarde Keep w Arathi Highland. W obydwu miejscach znajdziemy kupca oferującego nam podręcznik, dzięki któremu uzyskamy stopień eksperta – Expert First Aid – Under Wraps. Ponadto w swojej ofercie sprzedawcy ci posiadają księgi umożliwiające naukę kolejnych trzech typów bandaży. Są to Heavy Silk Bandage (skill 180), oraz Mageweave Bandage (skill 210). I tu właściwie wiedza książkowa się kończy.

Po uzyskaniu maksymalnego dopuszczalnego stopnia umiejętności kierujemy się do jednej z własnych stolic do trenera pierwszej pomocy, gdzie po krótkiej rozmowie dowiadujemy się w jakim miejscu zamieszkują mistrzowie pierwszej pomocy. Odpowiednio dla frakcji są to Doctor Gregory Victor (Horda) stacjonujący w Hammerfall (Arathi Highland) oraz Doctor Gustaf VanHowzen (Ally) przebywający na Theramore Isle (Dustwallow Marsh). Obaj panowie gotowi są nas nauczyć stopnia Artisana pod warunkiem, że pomożemy im w leczeniu rannych żołnierzy. Całe zadanie wymaga lekkiej praktyki. Dostajemy do dyspozycji 20 specjalnych bandaży i musimy opatrzyć co najmniej piętnastu umierających przy czym podczas tej czynności nie może umrzeć nam więcej niż pięciu. Po wykonaniu zadania w nagrodę uzyskujemy stopień Artisan. Teraz w spokoju możemy zająć się produkcją kolejnych bandaży. Dalsza nasza nauka będzie polegała na krótkiej rozmowie z odpowiednim doktorem, który przekaże nam umiejętność przygotowywania kolejnych lepszych bandaży. I tak mamy kolejno: Heavy Mageweave Bandage (skill 240), Runecloth Bandage (skill 260) oraz Heavy Runecloth Bandage (skill 290). Ostatnią rzeczą, której możemy się nauczyć jest bardzo silne antidotum Powerful Anti-Venom (uzyskiwane z Huge Veom Sac), na które przepis oferuje nam którykolwiek z handlarzy frakcji Argent Dawn rezydujących w Tirisfal Glades, Western Plaguelands czy też Eastern Plaguelands. I jeśli chodzi o Azeroth, to by było na tyle.

W Outland możemy nauczyć się stopnia mistrza kupując książkę u jednego z kupców na obszarze Hellfire Peninsula – odpowiednio dla Hordy w Falcon Watch, oraz dla Ally w Temple of Telhamat. Oferują oni także podręczniki uczące nas umiejętności wytwarzania kolejnych typów bandaży – Netherweave Bandage (skill 330) oraz Heavy Netherweave Bandage (skill 360). Tutaj Blizzard zrobił mały ukłon w kierunku graczy nie posiadających dodatku. Mogą oni uzyskać stopień mistrza, oraz nauczyć się dwóch kolejnych typów bandaży o ile zakupią właściwe podręczniki w Auction House. Oczywiście do produkcji tych bandaży będą potrzebowali Netherweave Cloth, które także będą musieli kupować na AH.



Tyle na temat teorii, teraz kilka słów o praktycznym zastosowaniu:

Jak już można się było zorientować znajomość Pierwszej Pomocy oferuje nam możliwość używania dwóch typów przedmiotów – bandaży oraz antidotów Te pierwsze wypadało by mieć przy sobie zawsze. Mnie zdarzyło się wielokrotnie, że przeżyłem walkę tylko dzięki szybkiemu zabandażowaniu się. Oczywiście wymaga to przyjęcia odpowiedniej taktyki walki, gdyż czynność ta może zostać przerwana przez atak wroga, a użycie bandaża nakłada na nas minutowy debuff uniemożliwiający ponowne obandażowanie się. Dlatego też zanim zabierzemy się do łatania swojej skóry warto przeciwnika unieruchomić, rzucić na niego fear lub w jakiś inny sposób odwrócić od siebie jego uwagę. Przy czym należy bandażować się z głową, gdyż czynność tą przerywa nawet pojedynczy cios. Oczywiście bandażować możemy siebie sami jak i można zrobić to na przyjaźnie nastawionym celu. Co do antidotów, to jako że są to mikstury ich użycie jest błyskawiczne. A przeznaczenie wiadome – zniwelowanie skutków trucizny.

Posiadanie bandaży bardzo często jest wymogiem, jaki stawia się uczestnikom wypraw, szczególnie jesli gra się klasą, której utrzymanie przy życiu ma drugorzędne znaczenie dla healera (np rogue czy hunter).


http://img223.imageshack.us/img223/9710/bbbbbbbqr9.jpg

Offline

 
______GILDIA_FROZEN_FLAMES_ORION_TBC_GILDIA_FROZEN_FLAMES_ORION_TBC_GILDIA_FROZEN_FLAMES_ORION_TBC_GILDIA_FROZEN_FLAMES_ORION_TBC_GILDIA_FROZEN_FLAMES_ORION_TBC_____

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.n-a.pun.pl www.pokemon-shadow-black.pun.pl www.virkensa.pun.pl www.metin2forumporadniki.pun.pl www.pracawniemczech.pun.pl